Spread the love

 

У США на 91-му році життя помер один із творців персонажів “Людини-павука” та “Доктора Стренджа” – американський художник з українським корінням Стів Дітко, який багато років створював персонажів для Marvel Comics.

Як повідомляє видання The Hollywood Reporter з посиланням на департамент поліції Нью-Йорка, Стіва Дітко знайшли мертвим у його квартирі на Манхеттені 29 червня.

Стів Дітко народився у 1927 у Пенсильванії (США) в родині українських емігрантів.

У 1961 році він разом з колишнім головним редактором Marvel Comics Стеном Лі створив персонажа Людини-павука, який вперше з’явився в 15-му номері “Дивної фантазії”. Через два роки у 1963 році Дітко створив героя Доктора Стренджа, який також став одним з головних персонажів всесвіту Marvel.

У 1966 році художник покинув Marvel Comics через розбіжності зі Стеном Лі. Вони не спілкувалися протягом кількох років.За даними видання, причиною їхнього конфлікту могло стати те, що Лі не визнавав великого внеску Дітко у створення Людини-павука і Доктора Стренджа.

Після звільнення з Marvel Comics Дітко працював у Charlton, DC Comics та інших невеликих незалежних виданнях. У 1979 році він повернувся у Marvel, де однією з його останніх робіт стала Дівчина-білка.

ЗМІ повідомляли, що впродовж тривалого часу Стів Дітко не виходив на публіку, не давав інтерв’ю і жив самітником у Нью-Йорку.

Стів змінив індустрію і Всесвіт Marvel, і його спадщина ніколи не буде забуто!

Стів Дітко

Comments

comments

Leave a Reply