Spread the love

В український прокат вийшов один з наймоторошніших фільмів сезону – “Монахиня” (The Nun), режисера Коріна Харді, це п’ятий за рахунком хоррор із франшизи Закляття.

Сюжет

В усамітненому абатстві в Румуні далеко у горах є стародавній монастир. Дві перелякані, але самовіддані монашки йдуть темним коридором до дверей з написом “тут закінчується бог”. Через кілька хвилин одна з них загине, а друга молода монахиня вчиняє суїцид, стрибнувши в вікно.

Тут закінчується Бог! “Монахиня” (The Nun)

Кілька тижнів потому. Ватикан відправляє провести розслідування самогубство черниці в той самий румунський монастир отця Берка (Деміан Бішір) – таємний агент церкви, що має справу з випадками, що виходять за межі звичного та послушницю Айрен (Таїсса Фарміґа), яка ось-ось має принести чернечі обітниці та присвятити своє життя служінню в церкві, але вірить в теорію еволюції.

Ризикуючи не лише власними життями, але й вірою та душею, вони стикаються зі страшною силою, демонічною монахинею, яка тероризувала родину у «Заклятті 2». І абатство стає страшним полем битви між живими та проклятими.

Заручившись підтримкою мешканця села Френчі (Йонас Блоке), що знайшов тіло черниці, головні герої залишаються у монастирі, аби разом зрозуміти, що привело дівчину до самогубства і чи можна дотепер називати землю, на якій стоїть монастир, святою.

Однак це виявилось складніше, ніж вони уявляли. Довкола почали траплятися дивні речі і свята земля більше такою не здавалася.

Отць Берк (Деміан Бішір), послушниця Айрен (Таїсса Фарміґа) та мешканць села Френчі (Йонас Блоке) – “Монахиня” (The Nun)

Режисерська робота та акторський склад

Зняв картину американський режисер Корін Харді, який уперше дебютував з фільмом “Із пітьми” (2015). Зйомки фільму зайняли 38 днів, а бюджет склав 10 мільйонів доларів. Основні зйомки фільму почалися 3 травня 2017 року в Бухаресті, Румунія. Сцени було знято в будівлі Палацу Парламенту в червні, за плату в розмірі  5000 євро на годину. Зйомки також відбувалися в замку Корвінів у Хунедоарі та Сігішоарі, Трансільванія.

Головну жіночу роль виконала Таїсса Фарміґа (Айрен), молодша сестра Віри Фарміги, що зіграла Лоррейн Воррен у фільмах “Закляття”. Режисер стрічки розповів, що спершу не хотів брати Таїссу через те, що вона є сестрою відомої акторки, що вже зіграла у франшизі.

Виконавець головної чоловічої ролі – Деміан Бішір – номінант на премію Оскар за роботу у фільмі “Краще життя” (2011). Бішір – досвідчений мексиканський актор, якому добре вдаються як комедійні ролі так і драматичні.

Загальні враження від картини та акторів

Картинка фільму доволі передбачувана та нагадує готичний хоррор з ефектною детективною лінією. В середині фільму починаєш замислюватися скільки реальних людей перебуває в монастирі та яку священну реліквію приховують стіни – все це дізнаєтесь самі після перегляду.

Фільм вийшов не надто моторошним але інтригуючим, лише кадри монастиря та навколишнього лісу, що переповнений кривими хрестами здатні викликати тремтіння по всьому тілу. Гарно акцентує увагу гра світла то сонячне проміння, то місячне сяйво гармонічно вписуються і створюють відповідний антураж. Неочікувані переходи від одних деталей до інших неабияк загострюють увагу та змушуючи сидіти в очікуванні нової порції адреналіну.

Як би Ви описали це місце?
А який антонім до слова “диво”?

Cтародавній монастир у горах Румунії – “Монахиня” (The Nun)

Можна відмітити, що актори старалися вжитися в свої ролі, але їм трохи не хватило передати глядачу потрібні емоції, особливо не вистачало страху та відчаю. Молода послушниця Айрен виглядала безстрашною перед темними силами, а отець Берк на протязі всієї картини був нуднуватим, проте його самовідданість викликає симпатію, лише мешканець села Френчі передав всю емоціональну напруженість від усього, що коїлось навколо, особливо сцена на кладовищі, але без спойлерів.

Френчі (Йонас Блоке) – “Монахиня” (The Nun)

Головний антагоніст фільму Монахиня-демон не вистрілила так, як того хотілося. Безликий персонаж доволі розмито появлявся протягом фільму: замість акцентувати увагу глядача на ефектній появі такого харизматичного персонажа, нам її показували по шматкам, а після фінальної сцени хотілося вигукнути: “І це все!?”. Хотілося б ще трохи Монахині-демона!

Головний антагоніст фільму Монахиня-демон – “Монахиня” (The Nun)

 

А от хрестів, потвор, демонів, привидів та мерців у фільмі не реальна кількість і всі вони вискакують однин перед одним, перекочуються, кричать, стогнуть, шепочуть, вилазять з усіх шпарин. І це в результаті почало набридати.

Музичний супровід влучно підкреслює потрібні моменти і, в цілому, вдало підібраний.

Вердикт

“Монахиня” отримала потужну рекламну підтримку і це зіграло злий жарт з фільмом, адже найбільш моторошні й цікаві моменти вже були засвіченими в трейлерах, але не всі. Фільм цілком можна віднести до фільм жахів, який не претендує на культовість. Слід зазначити, що після перегляду фільму “Монахиня”, відсутній шоковий стан і зовсім не лякаєшся кожного перехожого. Це все тому, що фільм не зациклений на тому, аби налякати глядача. Перш за все, він передає цікаву, насичену історію, підкріплену різними сюжетними поворотами.

Рекомендуємо перегляд фільму “Монахиня” в колі друзів, щоб в моторошний момент було кого схопити за руку.
Не рекомендуємо перегляд вагітним, дітям та людям з хворобами серця і слабкою психікою.

Якщо ви не прихильник хоррор фільмів, то висидіти буде трохи складно, але вирішувати дивитися чи ні – тільки вам.

Приємного перегляду!

Бувають моменти, коли потрібно молитися, і коли потрібно діяти.

Зараз потрібно діяти.

“Монахиня” (The Nun)

Comments

comments