Spread the love

В український прокат 4 жовтня вишла стрічка “Веном” студії Sony, заснований на популярних коміксах. Веном – це частина марвеловської спадщини, але права на відомого симбіота з космосу належать Sony.

Як з’явився Веном у коміксах

Веном

Персонажі супергеройських всесвітів створювалися виключно в стінах видавництва Marvel Comics. Але на початку 80-х компанія влаштувала конкурс серед фанатів. Усі бажаючі могли запропонувати свою ідею подальшого розвитку сюжету про Людину-павука, а кращі з них могли б отримати своє місце в майбутніх коміксах.

Один з конкурсантів на ім’я Ренді Шуллер запропонував новий концепт костюма Людини-павука – повністю чорний з яскраво-червоною емблемою павука на грудях. Задумка була інтригуючою і головний редактор Marvel Comics Джим Шутер запропонував конкурсанту продати йому ідею нового костюма за нечувану суму  $220.

Дебютом у коміксах чорно-білого костюма став 252 номер про Неймовірну Людину-павука, що вийшов у травні 1984 року.

Трансформація з новенького костюма на повноцінного антигероя Венома зайняло 4 роки – його перша поява припала на ювілейний 300-тий випуск у травні 1988 року – The Amazing Spider-Man.

Sony та Marvel

Marvel Comics створила безліч вдалих супергероїв але, справи компанії на початку 90-х котилися по похилій вниз і цілком реально могли розоритися.

Саме тоді студія продає права на екранізацію своїх коміксів. Перша угода через недосвідченість мала безліч нюансів і в результаті права на Людину-павука й супутніх персонажів розділилися між 21 Century Films, Columbia Pictures, Carolco і Viacom, але кінокомпанії не поспішали знімати фільми.

Кількома роками пізніше з’явилася ідея створити свою власну кінокомпанію, яка займеться зйомками блокбастерів про супергероїв. Це стало початком для багатомільярдного проекту Marvel Entertainment.

Але повернемося до Венома. У 1999 Sony Pictures викуповує готовий сценарій Carolco і права на екранізацію. Бачачи серйозний підхід кіностудії і сподіваючись на те, що майбутній фільм трилогії про Людину-павука стане справжнім кінопроривом, Marvel передає решту прав компанії Sony.

У 2002 і 2004 роках на екрани вийшов «Людина-павук» і «Людина-павук 2». Перша частина стала досить успішною, а друга в прокаті зібрала на 10% менше попередника. Передбачаючи фінансову загрозу для третьої частини франшизи компанії Sony і Marvel наполягали на введення в сюжет нового персонажа -Венома. Персонаж з’явився в «Людина-павук: Ворог у тіні». Але в наслідок того, що фільм повинен був розкрити не тільки Венома, але й Піщану людину, появу першого, можна назвати провалом.

Тому в 2007 році було оголошено, що Columbia Pictures і Sony займуться виробництвом сольного фільму про антигероя Венома. На виробництво сольного фільму знадобилося більше 10 років. Компанія Marvel Entertainment за цей час встигла зняти кілька успішних супергеройських картин та злитися з медіагігантом Disney.

Після провалу перезапуску франшизи про Людину-павука у  2012-2014 роках, Marvel повернула собі права на головного героя і на сьогодні самостійно впроваджує персонажа у свій кіновсесвіт. Новий Паркер (Том Холланд) пізніше з’явився у фільмах «Перший месник: Протистояння», «Месники: Війна Нескінченності» та в сольному фільмі «Людина-павук: Повернення додому», сьогодні тривають зйомки майбутнього фільму, який ми побачимо 2019 року – “Людина-павук: Далеко від дому”. Проте, права на Веном залишилися за Sony Pictures.

Новий Людина-Павук (Том Холланд)

Яким вийшов Веном в Рубена Флейшера

Сюжет

Перша половина фільму присвячена егоцентричному журналісту Едді Броку – відомий своїми розслідуваннями, що привертають увагу і про те як він став носієм інопланетного симбіота. Успішному і відомому журналісту Броку дають завдання взяти інтерв’ю у мільярдера Карлтона Дрейка, якому належить компанія Life Foundation, що знаходиться в Сан-Франциско.

Ось якраз з цього моменту починається найцікавіше, але без спойлерів, все побачите самі.

Едді Брок (Том Харді) та Карлтон Дрейк (Різ Ахмед) – “Веном”

Режисерська робота та акторський склад

Баланс фільму безперечно підтримує Том Харді та Веном і досить-таки непогано поєднуючи формат діалогів та формат узгодженості і взаємодії, вдаючи із себе ідеальну єдність.

Чого не скажеш про єдність Едді Брока і його дівчини Енн Вайєн, роль якої грає Мішель Вільямс. Талановита актриса, але склалося враження, що ​​у фільмі її позбавили голосу й характеру, що стосується Різа Ахмеда, який грає Карлтона Дрейка – чудовий актор, але якийсь він однаковий на протязі усього фільму та нібито не на своєму місці.

Едді Брок (Том Харді) та Енн Вайєн, (Мішель Вільямс) – “Веном”

Крім цього, не зовсім зрозумілі мотиви Венома, чому він протистоїть своїм інопланетним побратимам, дії Венома важко назвати переконливими.

Рівень комп’ютерної графіки фільму залишає бажати кращого, але зображення самого Венома вишло досить вдалим. Польоти Едді Брока та бійки з лиходіями відзняті на належному рівні, але загалом, чекати неймовірних спецефектів не варто.

Едді Брок (Том Харді) та симбіот – “Веном”

Вердикт

На завершення хочеться сказати, що Веном – особливе кіно, якому нарешті пощастило потрапити на великі екрани. Сольний фільм про антигероя Венома вийшов швидше вдалим, ніж провальним. Не зважаючи на те, що сюжет місцями не стикується, а графіка відсилає нас до ранішнього розвитку кінематографа.

Порівнювати цей фільм з марвеловськими стрічками сенсу немає бо Веном абсолютно на них не схожий.

Особливо порадувало під час перегляду влучні іскрометні жарти вони непогано розбавляють історію у фільмі. Комедійність сюжету криється в діалогах Венома і Брока. І це вийшло дуже непогано.

«Веном» звичайно не отримає «Оскар», але хочеться побажати Sony рухатися далі і розвиватися.

Comments

comments