Spread the love

У Лос-Анджелісі у 95-річному віці помер культовий творець коміксів та засновник кіновсесвіту Marvel Стен Лі.

Про це у понеділок, 12 листопада із посиланням на доньку Лі пише TMZ.

Як пише видання, Лі помер у Лос-Анджелесі, в медичному центрі Седарс-Синай, куди його привезли на “швидкій”. Видання уточнює, що у автора коміксів за останній рік виникали проблеми зі здоров’ям. У нього був напад пневмонії і труднощі із зором.

Стен Лі – видатний американський письменник, актор, продюсер, телеведучий, сценарист, редактор і автор безлічі персонажів коміксів, колишній президент і голова ради директорів видавництва Marvel Comics. У співпраці з кількома художниками (найвідоміші – Джек Кірбі і Стів Дітко) він створив Людину-павука, Халка, Доктора Стренджа, Фантастичну четвірку, Залізну людину, Шибайголову, Тора, Людей Ікс і багатьох інших вигаданих персонажів.

Біографія

Стен Лі народився 28 грудня 1922 року в Нью-Йорку, в квартирі на розі 98-ї західної вулиці в кінці західного авеню Манхеттена. Його батьки були єврейськими іммігрантами румунського походження — Селія (уроджена Соломон) і Джек Лібер. Батько Стена навчався на закрійника суконь, але працював мало, особливо після великої депресії, тому родина переїхала на Форт-Вашингтон авеню.

Стен закінчив середню школу ДеВітта Клінтона в Бронксі, куди до цього переїхала його родина. Стен працював на багатьох роботах: він займався написанням некрологів для служби новин і прес-релізів за Національною програмою туберкульозного центру, доставкою сендвічів в офіси (у тому числі і до Рокфеллеровського центру).

Фільмографія

Стен Лі зіграв епізодичні ролі в багатьох фільмах, знятих за мотивами коміксів Marvel Comics. Зокрема: «Люди Ікс», «Люди Ікс: Остання битва», «Людина-павук», «Людина-павук 2», «Людина-павук 3: Ворог у тіні», «Залізна Людина», «Шибайголова», «Халк»,«Неймовірний Халк»,«Тор: Рагнарок»,«Фантастична четвірка», а також багато інших.

У фільмі «Фантастична четвірка 2: Вторгнення Срібного серфера» він хоче потрапити на весілля Ріда Річардса і Сюзан Шторм, але його не пускають, так як його немає в списках гостей. Сцена триває кілька секунд, і Лі два рази називає своє ім’я, після чого його виганяють.

Стен Лі вперше зіграв самого себе у фільмі Кевіна Сміта «Лобурі»: Стен зустрічається з одним з головних персонажів на ім’я Броді (актор Джейсон Лі) і розповідає йому історію свого невдалого кохання, наставляючи героя на примирення зі своєю власною коханою (актриса Шеннен Догерті).

Також йому і його коміксами присвячена 16-та серія третього сезону серіалу «Теорія Великого вибуху». В кінці серії Стен Лі бере участь в сцені з головними героями серіалу.

Ще одна роль на телебаченні – водій автобуса в 16-й серії першого сезону серіалу «Герої». Крім цих ролей, Лі брав участь в створенні манги «Heroman».

Спільно з Джоном Бускема є автором книги «How to Draw Comics. The Marvel Way».

У мультсеріалі «Людина-павук» в останній серії п’ятого сезону з’являється в паралельному вимірі як творець коміксів про Людину-павука.

Стен Лі

Stan Lee attends the Disney Premiere of “Captain America: Civil War ” at El Capitan Theater, in Hollywood, California, on April 12, 2016.

 

Стен Лі

Стен Лі

Стен Лі

Comments

comments