Spread the love

На великі екрани вийшов фантастичний фільм “Шазам!”, що став сьомим фільмом в кіновсесвіті DC  після “Аквамена”. 

Сюжет фільму розповідає нам про 14-річного Біллі Бетсона (Ашер Анджел) – хлопчик сирота, який переходить з однієї прийомної сім’ї в іншу. Він різними шляхами намагається знайти свою рідну маму. Врешті після того як Біллі вчергове втік з будинку для сиріт, його приймає до себе хороша та любляча багатодітна сім’я.

Внаслідок деяких подій, Біллі дістається набір суперсил шести древніх богів, що дає здатність перетворюватись на дорослого супергероя в червоному костюмі — Шазама (Захарі Лівай).

Не встигнувши опанувати усі свої суперсили, Біллі змушений протистояти суперпоганцю — Доктору Сівана (Марк Стронг), який багато років тому так і не зміг отримати магічну силу, натомість витратив все своє життя на пошуки темної сили.


«Шазам!» нагадує нам, що бути супергероєм – це, на секундочку, весело!

Режисер і сценаристи знайшли справжню лазівку – жартувати відчайдушно. І це в них вийшло бо «Шазам!» став першою повноцінною комедією. У фільмі відчувається вплив “Дедпула”, але без крові. Стрічка наповнена легковажним настроєм, низкою дурниць і жартів. Їх тут багато – може, навіть занадто, – але вони працюють. Десь розбавляють пафос, десь висміюють усталені закони жанру.

Одна з кращих знахідок “Шазама!” в тому, що акторська гра Захарія Лівай — шикарна. Він достовірно втілює юнацький егоїзм і поступове усвідомлення істини про велику силу і відповідальність. Біллі – не Пітер Паркер. У нього не було добродушної тітоньки, так що бунтарства і самовпевненості в ньому хоч відбавляй. Тому його трансформація в героя проходить захоплива на екрані.

Решта акторів грають на рівні, гідно і не випадають з кадру. Марк Стронг в ролі лиходія Доктора Сівана як завжди харизматичний та колоритний, він виглядає краще, а ніж криво намальовані монстри-гаргуйлі, що вселилися в нього.

Не жартами єдиними цінний «Шазам!»

Центральна тема фільму – сім’я, причому не обов’язково кровна, адже Біллі Бетсон – сирота і має дуже болючі спогади. Як достукатися до такої дитини? Як навчити його знову вірити людям? Чи можуть прийомні батьки стати йому рідними? Ніяких принципово нових відповідей фільм не дав, але показав, що терпіння, розуміння і доброта – поняття нестаріючі.

З таким емоційним багажем «Шазам!» стає душевним кінокоміксом. Але, якби Закарі Лівай хоч трохи не дотиснув образ або переборщив з клоунадою, весь фільм б став зовсім нестерпним. Але баланс витриманий ідеально; в тому, що це саме дитина в тілі дорослого супергероя, не сумніваєшся ні секунди.

«Шазам!» не без промахів

Причепитися можна до того, що Лівай і юний Ешер Енджел мало схожі один на одного, хоча грають одного і того ж персонажа. Біллі-підліток – досить похмурий, місцями цинічний тип, в той час як Біллі-Шазам – життєрадісний балакун. Здається, що два актори просто недостатньо спрацювалися.

Ще один промах фільму — це графіка. Монстри, які вселились у Доктора Сівана, чимось нагадують готичні статуї гаргуйль. Виглядає так наче Warner Bros. не хотіли вкладати багато грошей у виробництво “Шазама”, монстри мають недомальований та не сучасний вигляд, наче їх вирізали з іншого фільму.


Ну і на завершення

“Шазам!” – одна з кращих супергеройських комедій і прекрасний вибір для тих, кому набридли серйозні фільми про серйозних супергероїв де багато крові. Найголовніше в цій картині, що вона розважає глядача і причому з розумом.

Бажаємо гарного перегляду та обов’язково дочекайтеся сюжету після титрів!


Comments

comments