Spread the love

24 квітня в Україні стартувала прем’єра довгоочікуваного продовження кіносаги Marvel під назвою “Месники: Завершення” (Avengers: Endgame), що вже встигла викликати у фанатів шквал емоцій. Це 22 стрічка кіновсесвіту Marvel, її режисерами стали Ентоні та Джо Руссо.

Ми підготували особливу рецензію, тому  не очікуйте в нашій рецензії спойлерів на найочікуваніший фільм 2019 року.

Mаrvel Studios щороку набирала обертів, досягнувши таких висот, про які ніхто й подумати не міг і всі фанати затамуваши подих з нетерпінням чекали на цей фільм 11 років, а особливо після подій “Месників: Війна нескінченності”.  

Коротко про сюжет фільму

Фільм є прямим продовженням “Месників: Війна нескінченності”
(2018). Всі хто дивилися попередню частину знають, що Танос клацнув пальцями та знищив половину всіх живих істот у всесвіті. Жертвами божевільного Таноса стали Людина-павук, Локі, Доктор Стрендж, Червона відьма, Віжен, Чорна пантера та багато інших, а також майже вся команда Вартових галактики, окрім Єнота Ракети.

“Месники: Завершення” починається з відчуття абсолютної
невідомості та спустошенності. Ці відчуття не покинуть вас майже до середини стрічки.

Головні герої, що залишилися в живих, вирішують знайти Таноса та за будь-яку ціну виправити все, що він накоїв. І це все, що можна сказати про сюжет “Месники: Завершення”, уникнувши спойлерів
(для вашого ж блага).

Фото: Кадр з фільму Месники: Завершення

Сценарій і драматургія

Будьте готові до тривалого перегляду, запасіться попкорном бо фільм триває аж цілих 3 години. Прихильників кіновсесвіту Marvel, які звикли, що зазвичай з перших хвилин їх затягує в бурхливий та яскравий екшен, але брати Руссо пішли іншим шляхом. В першій частині фільму автори створили напруження, показавши атмосферу абсолютної безвиході героїв, відчуття замкнутого кола в якому вони намагаються змиритися і жити далі. І ми в це майже повірили. Проте сюжетна лінія стрічки кардинально змінює настрій на 180 градусів – це початок другої половини фільму.

В загальному сюжет фільму можна порівняти з атракціоном – тригодинними американськими гірками, де емоційні піки, з яких відкриваються краєвиди неймовірної краси, що чергуються з темними провалами з відчутям врати, які змінюються на кімнати сміху.

Враження від такого емоційного атракціону звичайно втомлює і здається, що автори парку десь перемудрили, а десь, навпаки. Але врешті коли шквал емоцій вгамується, залишиться глибоке відчуття спокою та вдячності за фінал, що увібрав в себе всі найкращі моменти попередніх фільмів і довів все до єдиного знаменника. Так має бути і з цим треба змиритись!

Фото: Кадр з фільму Месники: Завершення

Актори і картинка

Не секрет, що у братів Ентоні і Джо Руссо ідеально виходить знімати колективні та масові історії про супергероїв. Їхня фішка криється в численних складках сценарію зі змінами локацій, які несподівано з’являються наче через невидимий тунель, що веде до нових горизонтів.

Існував ризик того, що поява у стрічці нової супергероїні Брі Ларсон вона ж Капітан Марвел може похитнути баланс суперсил у всесвіті, зробивши будь-якого супергероя поруч з нею просто нікчемою. Проте Капітан Марвел ідеально вписалась в команду Месників – вона тут не є месією, що врятує всесвіт від Таноса. Інші супергерої на її фоні не тьмяніють і це пішло тільки на користь.

Більша частина екранного часу крутиться навколо Залізної Людини, Капітана Америки, Тора, Чорної вдови, Соколиного Ока, Єнота Ракети, Людини-мурахи, а також Пеппер Поттс – саме ці персонажі рухають основну історію.

У фільмі дуже багато сюрпризів. Режисери не розкрили всього потенціалу фільму в трейлерах, а зберегли основний пласт історії, тож ви будете дуже вражені новими образами відомих нам супергероїв.

Візуальна картинка, як завжди, неперевершена. Спецефектів дуже багато і зроблені настільки професійно та якісно, тож очі не ріже.

Декілька причи чому варто подивитись “фільм Месники: Завершення”

  • Ця стрічка є однією із найбільш очікуваних у 2019 році, бо це епічне завершення, на яке довелось чекати 11 років.
  • Месники зібрали у перший вікенд прокату по всьому світу 1,2 мільярда доларів – це новий світовий рекорд по зборах. Стрічка зможе побити історичний касовий рекорд “Аватара”, який в 2009 році заробив 2,788 мільярда доларів у світовому прокаті.
  • Візуальна картинка та графіка, як завжди, неперевершена. Картинка виглядає круто та передає атмосферу усіх локацій, що показані на екрані.
  • Не дивлячись на драматичність та епічніть сценарію, режисери влучно вбудували чудові жарти та підколи, що стали родзинками фільму “Месники: Завершення”.
  • Спогади допомагають не загубитись у стрімкому ритмі подій і показують, що всі герої існують поряд і навіть знайомі.
  • Три години стрічки пролітають так швидко, як клацання пальців Таноса.
  • Багатосюжетність – це одна з причин, чому фільм довгий, адже режисерам вдалось вмістити чимало сюжетних ліній, а саме минулого, сьогодення та майбутнє.
  • Емоційність фільму зашкалює. Сміх та сльози – гарантовані!
Фото: Кадр з фільму Месники: Завершення

І на завершення

«Месники» — стали найважливішою складовою поп-культури ХХI століття. Так сталося, не тому що, цей фільм в супергеройському жанрі, а тому, що одна франшиза задала вектор розвитку всій кіноіндустрії. Ще не один блокбастер ніколи не змушував аудиторію жахатися від будь-яких спойлерів. Це фільми до яких захочеться ще не раз повернутися!

«Месники: Завершення» — кіно зроблене з такою любов’ю до фанатів, цей фільм як подарунок і будь-яка аналітика кінокритиків просто не потрібна. Відчуття, що ти виріс разом з цією франшизою і саме час підбити епічну риску.   

Фінальну частину «Месників» можна порівняти з останніми хвилинами концерту улюбленого гурту, коли всі треки вже відіграли і прийшов час для виходу на біс.

Історія Месників з каменями нескінченності завершилась і тепер на нас чекають нові пригоди знайомих нам героїв. Хтозна, може Месники ще не раз зберуться для боротьби проти нової загрози, але це вже буде зовсім інша історія.

P.S. Сцен після титрів чекати не варто, їх нема…

Вони можуть забрати мій будинок, мої гроші і мої іграшки. Але є те, що вони ніколи в мене не заберуть – я Залізна людина!

Перший трейлер “Месники: Завершення” (2019)

Другий трейлер “Месники: Завершення” (2019)

Фото: Кадр з фільму Месники: Завершення
Фото: Кадр з фільму Месники: Завершення
Фото: Кадр з фільму Месники: Завершення
Фото: Кадр з фільму Месники: Завершення
Фото: Кадр з фільму Месники: Завершення
Фото: Кадр з фільму Месники: Завершення

Comments

comments