Spread the love

“Де інші дивляться, що взяти, справжній король думає про те, що він може дати, –  вчить король Муфаса свого сина Сімбу”.

Цього року ми вже насолодилися ремейками «Дамбо» Тіма Бертона та «Аладдін» режисера Гая Річі від студії Walt Disney Pictures.

Новий «Король Лев» продовжив серію ремейків класичних діснеївських мультфільмів і вийшов на новий технологічний рівень кінематографу.

Режисером стрічки виступив американський актор та режисер — Джон Фавро («Залізна людина»). Саме він відкрив епоху ремейків мультиплікаційної класики, знявши у 2016 році «Книгу джунглів».

Трохи історії та цікаві факти мультфільму «Король Лев» (1994)

Ідея «Короля Лева» вперше з’явилась у другій половині 1988 року в процесі розмови між Джеффрі Катценбергом, Роєм Е. Діснеєм і Пітером Шнайдером під час перельоту до Європи для рекламної кампанії мультфільму «Олівер і компанія».

В ході розмови виникла ідея фільму, дія якого відбуватиметься в Африці. Назву фільму змінювали декілька разів початкова назва була «Король Калахарі» (King of the Kalahari), а згодом змінилася на «Цар звірів» (King of the Beasts), а потім на «Король джунглів» (King of the Jungle). Остаточно  назва змінилась з «Короля джунглів» на «Король Лев» ( The Lion King), з огляду на те, що дія відбувалася не в джунглях, а в савані.

Початкова версія фільму сильно відрізнялася від остаточної. Сюжет оповідав про війну між левами та бабуїнами, Шрам був лідером бабуїнів, а Рафіки гепардом, водночас Тімон і Пумба були друзями дитинства Сімби. Сам Сімба не покидав королівство, проте через інтриги Шрама ставав «лінивим, неохайним, жахливим персонажем», тож міг бути легко поваленим.

Понад 600 художників, аніматорів і техніків брало участь у створенні «Короля Лева» (1994) впродовж усього часу роботи над ним.

«Король лев» є найкасовішим фільмом Walt Disney Animation Studios, а також найкасовішим фільмом 1994 року по всьому світі. Сумарні збори по всьому світу становлять  $968 млн.

Сюжет фільму «Король Лев» (2019)

Дія фільму розгортається в африканській савані і оповідає про молодого лева на ім’я Сімба. Левеня Сімба народилося в родині вождя прайду Муфаси і мало стати наступним главою прайду. Через свого злісного дядька Шрама, левеня Сімба втратив свого батька Муфасу і був вигнаний з прайду в далекі краї пустелі.

Шрам по суті – жертва Прайдової монархічної системи. Ізгой, приречений до кінця життя прислужувати своєму сильному фізично братові.

Після вигнання Сімба зустрів нових друзів, що є прихильниками філософії пофігізму – Тімон і Пумба. Сімба виростає в повноцінного, здорового і безтурботного лева.

Але минуле його все-одно наздоганяє. Сімба вирішує повернутися в савану, помститися Шраму і зайняти належний йому по праву трон.

Загальні враження від картини

Перед нами майже покадрова перезйомка оригіналу, але для більшості сцен змінили ракурси і додали 30 хвилин нових сцен, що розкривають передісторію героїв і демонструють те, що раніше залишалося за кадром.

Картина Джона Фавро в технічному унікальна. Перед нами перший в історії високобюджетний фільм без єдиного актора в кадрі. Кожна тваринка, кожен мальовничий куточок і грива Сімби та усього прайду анімовані настільки реалістично, наскільки взагалі дозволяє сьогоднішній рівень розвитку технологій кінематографу. Іноді виникає ілюзія, ніби дивишся документальний фільм про природу та її мешканців, знятий для National Geographic, а не диснеївський мюзикл.

Фільм виглядає цілісним і переконливо передає атмосферу африканської савани. Сильною стороною нової стрічки стали динамічні сцени в яких комп’ютерних левів не відрізнити від справжніх. Особливо це стосується знакових сцен, як смерть Муфаси та фінальна сутичка на Скелі Прайду.

Запам’ятовується гумор, який супроводжує кабанчика і суриката, роблячи їх одними з позитивних  персонажів фільму. Для них навіть придумали кілька сучасних ракурсів, схожих на зйомку камерою GoPro.

Музичний супровід

Джону Фавро вдалося переконати продюсерів Disney у недоцільності частого виконання пісень, тож кількість музичних номерів зведена до мінімуму. Музичні номери зняті дальніми планами і під такими ракурсами, щоб морди співунів попадали в кадр якомога рідше.

Варто враховувати, що в оригіналі персонаж Сімби говорить голосом актора Дональда Гловера (популярний музикант Childish Gambino), а його подругу Налу озвучила співачка Бейонсе. Але оцінити в кінотеатрі ми її не зможемо – всі пісні представлені українською мовою і нажаль без субтитрів. Тому пісню Can You Feel the Love Tonight у виконанні Гловера і Бейонсе можна почути хіба що на YouTube.

Вердикт

З візуальної точки зору новий фільм «Король Лев» (2019) заслуговує великої похвали. Його варто подивитися в IMAX або 3D. Фільм, як і його попередник, не залишає глядача байдужим. Неможливо втриматися від порівняння ремейка з оригіналом 1994 року. Завдяки неперевершеній графіці, здатен викликати вир емоцій. Приємного перегляду!

Comments

comments