Spread the love

Команда фільму «Ціна правди» про Голодомор 3 вересня представила офіційний постер стрічки для прокату в Україні.

«Ціна правди» (Mr. Jones) робоча назва «Гарет Джонс» — копродукційний фільм польської режисерки Агнешки Голланд, голова Європейської кіноакадемії, яку висували на кінопремії OSCAR і BAFTA.

Фільм заснований на реальних подіях. Фільм розповідає про валлійського репортера Гарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Радянського Союзу. Після повернення на Захід Гарет Джонс у серії статей для газет Manchester Guardian і The New York American описав усі подробиці масових смертей від сталінського штучного голоду в Україні. Він був одним із перших, хто заявив про штучний Голодомор в Україні у західній пресі під власним ім’ям. Відкриття Джонса стали підґрунтям для написання алегоричного роману «Колгосп тварин» (1945) Джорджа Орвелла.

Зйомки проходили в Україні, Польщі (Нижня Сілезія) та Великій Британії (Шотландія). Зйомки розпочалися в березні 2018 року в Києві. Сцени, дія яких відбувається в Москві, зняті в Харкові. 

Головну роль виконав Джеймс Нортон, відомий за фільмами «Війна і мир», «Щаслива долина» і «МакМафія». Більшість акторів стрічки — британські, але у ній також присутні декілька українських та польських акторів.

Права на показ фільму «Ціна правди» в Північній Америці викупила компанія зі США Samuel Goldwyn Films.

Світова прем’єра стрічки відбулася 10 лютого 2019 року в рамках конкурсної програми 69-ого Берлінського міжнародного кінофестивалю. Прем’єра фільму в Україні запланована на 28 листопада 2019 року.

Трейлер

Comments

comments