Spread the love

«Мандалорець» ( The Mandalorian) — перший неанімаційний серіал у всесвіті «Зоряних війн». Прем’єра серіалу відбулася 12 листопада 2019 року на стрім-сервісі Disney+. Творцем, сценаристом і шоураннером серіалу виступає Джон Фавро (“Король Лев”, “Залізна людина”, “Книга джунглів”). Він також є виконавчим продюсером шоу разом з Дейвом Філоні, Кетлін Кеннеді і Коліном Вілсоном. Головну роль виконує Педро Паскаль.

Перший сезон серіалу у всесвіті «Зоряних воєн», що виходив раз на тиждень. «Мандалорець» складається з восьми серій і його активно обговорюють, розтягують на меми та цитати. Мандалорець і його загадковий супутник малюк Йода стали справжнім інтернет-хітом 2019 року.

Дія серіалу розгортається п’ять років потому після падіння Галактичної Імперії, але до появи Верховного Порядку. У центрі сюжету — пригоди самотнього стрілка-мандалорця, представника колись могутньої раси благородних воїнів, тепер вимушеного животіти серед покидьків на дальніх межах Галактики, вдалині від влади Нової Республіки.

Хто такий Мандалорець

Мандалорці – це не раса, а скоріше щось на зразок військово ордену. Вони мають характерну броню, яку не знімають. Мандалорцем може стати хто завгодно, прийнявши догмати Шляхи Мандалора. Броня дозволяє всім мандалорцям, незалежно від їх расової приналежності, виглядати однаково. Зброя і броня для мандалорців – це атрибути культу і в присутності сторонніх вони ніколи не знімають шолом.

Мандалорці розсіяні по Галактиці і виконують роботу найманців, в першу чергу мисливців за головами. Власне, серіал починається з одного з замовлень Мандо (Педро Паскаль), який буде змушений порушити кодекс Гільдії мисливців за головами.

Сюжет

Головний герой Мандо (Педро Паскаль) погодившись в обмін на метал для виготовлення броні, береться за завдання, від представників занепалої імперії, яке стало не під силу іншим мандалорцям – знайти і доставити істоту, без імені і опису. Мандалорець дізнається, що його метою є немовля – представник таємничої раси, до якої належав магістр джедаїв Йода. Перейнявшись симпатією до малюка, головний герой вирішує не віддавати його замовникам. Що це за істота і чому її так сильно хочуть знайти імперці? Про це дізнаєтесь коли переглянете перший сезон.

Картинка та гра

З картинкою все гаразд і вона повнітсю відповідає Зоряним Війнам. Серіал передає не тільки атмосферу оригінальної трилогії Зоряних Воєн а й спецефектами. Багато сцен зняті без традиційного CGI, з використанням ляльок і реальних декорацій. І це видно. Більшість інопланетян в кадрі актори в гримі, або ляльки. Звичайно, ефекти в дусі 80-х років і по сьогоднішнім міркам додають фільму особливого шарму. Окремо варто відзначити музичний супровід, що грає гармонічно та атмосферно, надаючи серіалу унікальне звучання. Музику написав Людвіг Йоранссон, який працював над «Чорною пантерою».

Окрасою космічного вестерна став сам Мандалорець у виконанні Педро Паскаля. Мандо влучно стріляє, влучає відразу в п’ять штурмовиків, вміє торгуватися – але, незважаючи на все це, викликає співпереживання у глядача. Бійки, погоні, спілкування з іншими персонажами – саме так проявляються його риси. Дозовано, порційно, рівно настільки, щоб хотілося дізнатися більше з наступної серії.

Серіал отримав чудовий монтаж, а фінальну бойову сцену першого сезону можна порівняти з бійкою в храмі з першої частини «Kingsman», в якій особливо відзначився дроїд IG-11.

Можливо, саме «Мандалорець» нарешті розповість нам, представником якої раси є Йода. Примітно, що сам Лукас завжди був проти того, щоб розкривати минуле і расу майстра ордена Джедаїв.

Підсумок

Незважаючи на простий сценарій, «Мандалорець» непоганий серіал, який приємно дивитися всією родиною. Він підкуповує харизматичними героями, відсилає до оригінальної трилогії Зоряних Воєн, відмінним музичним супроводом, комедійними сценками і картинкою. Дуже цікаво, куди автори заведуть Мандалорця і малюка Йоду.

Варто зауважити, що серіал «Мандалорець» вже продовжили на другий сезон, при цьому, у Фавро вже є сценарії для всіх серій, і ведеться підготовка до зйомок. Продовження планують презентувати восени 2020 року.

Телесеріал озвучено українською мовою Творчою спільнотою «Струґачка», подивитися можна за посиланням: https://uaserials.pro/1352-mandalorec.html

Comments

comments

Leave a Reply