Spread the love

Кінострічка 2011 року передбачила епідемію Covid-19.

11 березня 2020 року Кабінет міністрів України прийняв рішення про введення по всій країні режиму карантину через загрозу поширення коронавіруса, карантин триватиме до 3 квітня 2020 року. Ми вирішили подивитися та розповісти про фільм «Зараження» (2011), який нібито передбачив масштабну епідемію. І перевірити, чи дійсно творці стрічки змогли передбачити події 2020 року.

У 2011 році на екрани вийшов фільм “Зараження” (Contagion) з Меттом Деймоном, Джудом Лоу, Гвінет Пелтроу, Кейт Уінслет і Майклом Дугласом. Але картина так і не стала популярною. У світовому прокаті стрічка із зірковим складом акторів зайняла всього лише 61 місце.

Сюжет фільму «Зараження»

Фільм «Зараження», знятий знаменитим американським режисером Стівеном Соденбергом. На його рахунку такі стрічки, як «Одинадцять друзів Оушена», «Ерін Брокович», «Трафік», «Соляріс».

Картина розповідає про найнебезпечніший вірус, який вирвався на волю та з вини якого люди гинуть швидко і у великих кількостях. Соціальний стан людини в такій ситуації не має ніякого значення … Центр з профілактики та контролю над захворюваннями спільно з Міжнародною організацією лікарів з усіх сил намагаються зупинити швидке поширення смертельно небезпечного вірусу.

Події картини дивним чином збігаються з тим, що насправді відбувається в світі зараз. Мова про вірус, який поширюється з неймовірною швидкістю і охоплює безліч країн. 

Отже дивимось цікаві збіги фільму «Зараження» і коронавірус Covid-19:

  • В фільмі, як і в реальності, епідемія почалася в Китаї. За сюжетом, героїня Бет Емхофф (Гвінет Пелтроу), яка стала нульовим пацієнтом, заразилася вірусом від кухаря в Гонконзі.
  • Вірус почав поширюватися через кажанів. Шеф-кухар, з яким за руку віталася головна героїня, готував свинину. І, судячи з усього, не дуже ретельно вимив руки. А дарма, адже виявилося, що свиня, яку він готував, була інфікована кажаном.
  • Вигаданий вірус (MEV-1) у фільмі поширюється так само, як і Covid-19. При близькому контакті або при дотику до заражених поверхонь, до яких торкалася інфікована людина.
  • Також і MEV-1 (вірус з кінострічки), і Covid-19 інфікують дихальні шляхи, через торкання руками обличчя, таким чином вірус потрапляє на слизисті.
  • В фільмі показано, що під час спалаху вірусу, Служба санітарно-епідеміологічної розвідки отримує термінове розпорядження знайти і ізолювати від суспільства заражених людей. Пізніше все місто Чикаго стає карантинною зоною. Дуже нагадує реальну ситуацію в містах Китаю та Італії, де цілі міста опинилися в карантинній ізоляції через пандемію коронавіруса.

Все ж можна відзначити, що кінострічка 2011 року дійсно багато в чому змогла передбачити події 2020 року. Але варто підкресли, що нинішній спалах набагато менш смертельний, ніж екранний.

У фільмі герої часто згадують рівень смертності у 25%, тоді як смертність від Covid-19, за даними ВООЗ, коливається в рамках 3,4%. У фільмі MEV-1 за місяць вбиває 26 мільйонів людей. Кількість жертв коронавірусу за три місяці з початку спалаху в Китаї ще не перевищила 4 тисяч людей.

Інтерес до фільму підігріла акторка Гвінет Пелтроу, яка оприлюднила в інстаграмі своє фото в масці під час трансатлантичного перельоту.

«Я вже бачила це кіно, — написала акторка. — Тому зберігайте спокій, утримуйтесь від рукостискань, частіше мийте руки».

Сплеск інтересу до «Зарази» частково можна пояснити тим, що автор сценарію Скотт Бернс намагався зробити фільм якомога більш науково достовірним.

Він консультувався з провідними вірусологами та епідеміологами, зокрема з експертами Всесвітньої організації охорони здоров’я. І вони не на жарт його налякали, зізнається Бернс.

«Коли я говорив із фахівцями, усі вони підкреслювали: епідемія — це не питання «якщо», це питання «коли».

Бажаємо цікавого перегляду. Залишайтеся вдома, бережіть себе та близьких!

Дивитися українською мовою фільм «Зараження» (Contagion) 2011.

Comments

comments