Spread the love

Серіал «Дивні Дива» (Stranger Things), створений братами Даффер для стрімінгового сервісу Netflix.

Сюжет розгортається в 1983 році в штаті Індіана, де таємничим чином зникає хлопчик, а його мати, друзі й шеф місцевої поліції починають пошуки зниклого. Серіал отримав високі оцінки телекритиків, які відзначили атмосферність, акторську гру і відсилання до жанрових фільмів 1980-х років.

Netflix анонсував “Дивні Дива – 4”. Про дату виходу нового сезону поки не повідомляється.

Перший сезон

6 листопада 1983 року в містечку Гокінз, у штаті Індіана, таємничим чином зникає 12-річний Вілл Баєрс. Його друзі Майк Віллер, Дастін Гандерсон і Лукас Синклер вирушають на пошуки до лісу, та натомість знаходять дивакувату дівчинку. Вона називає себе Одинадцята, тож їй дають нове ім’я Одді. Мати зниклого хлопчика, Джойс, не знаходить собі місця, намагаючись знайти сина. За допомогою вона звертається до начальника поліції Джима Гоппера, який починає розслідування зникнення.

В Одді виявляється здатність рухати предмети силою думки. Також вона відчуває, що Вілл перебуває в якомусь темному похмурому місці. Джим припускає, що Вілл міг потрапити на відео з камер спостереження секретної бази біля лісу. Поговоривши з її персоналом, Джим розумує, що до зникнення причетна урядова організація, котра займається там дослідженнями. До того ж її вже звинувачували раніше у викраденні дітей. Одді розповідає новим друзям, що керівник тієї організації та її названий батько Мартін Бреннер ставив над нею жорстокі експерименти аби розвинути паранормальні сили. Тим часом в околицях з’являється хижа істота, котру діти називають деміґорґоном.

Брат Вілла, Джонатан, самотужки розшукує зниклого, до нього приєднується сестра Майка Ненсі, коли так само таємниче зникає її подруга Барбара (її убив деміґорґон). Вони виявляють у лісі наріст плоті. Пролізши крізь нього, Ненсі опиняється в паралельному світі Догоридригом, де її ледве не вбиває деміґорґон. Джойс помічає, що лампи в її будинку блимають і вважає, що це Вілл намагається з нею зв’язатись. В озері знаходять труп хлопчика, проте Джойс не вірить, що це її син. Джим пробирається до моргу, де розкриває, що труп — це муляж.

Бреннер розшукує Одинадцяту та виходить на слід дітей, які виявили її раніше. Джойс із Джимом дізнаються про його експерименти, та вриваються на базу, де виявляють органічну браму в Догоридригом. Але їх схоплюють і повертають по домівках. З Гоппером укладають угоду — йому розкривають правду про експерименти в обмін на допомогу в упійманні Одинадцятої. Аби відчути точне розташування Вілла Одді радить створити ванну сенсорної депривації, схожу на ту, в яку її занурював Бреннер. Тоді її забирають люди Бреннера, проте Одді вдається звільнитись при допомозі друзів і воз’єднатися з Джимом і Джойс. Утрьох вони проходять в Догоридригом, де знаходять Вілла, обплутаного корінням, та отямлюють його. Демігоргон переслідує дітей, тоді Одді використовує всю свою силу аби знищити чудовисько, але її затягує в Догоридригом.

Згодом Вілл видужує після часу, проведеного в паралельному світі, та повертається в компанію друзів. Вони сумують за Одді, та Джим переконаний, що дівчинка поряд, тому лишає для неї в лісі ласощі.

Перший сезон серіалу можна переглянути українською мовою онлайн на сайті UAKINO “Дивні Дива (1 сезон)”

Другий сезон

Минув рік, Вілла мучать видіння паралельного світу, та лікарі запевняють, що це наслідки психічної травми, отриманої від перебування в лісі. З нього кепкують школярі, називаючи «зомбі-малий». Одного разу Вілл вибльовує істоту, схожу на слимака. Після цього його видіння стають все яснішими і в них з’являється якась велетенська багатонога тінь. Тим часом до школи прибуває нова учениця Максін, яка дізнається про Одді. Сама Одді живе в хатині Джима в лісі, але той забороняє їй виходити, боячись, що її знову спіймають. В околицях поширюється таємнича хвороба рослин, від якої гниють плоди. На Гелловін з Вілла глузують хулігани, це потай знімає на відео Боб Ньюбі, що залицяється до Джойс. На відео в небі виявляється тінь, схожа на ту, що бачить у видіннях Вілл. Невдовзі поведінка хлопчика змінюється, його дратує тепло і світло. Він малює дещо, схоже на карту тунелів, котрі як коріння поширюються в околицях. Батьки Барбари продовжують розшукувати дочку, для чого звертаються до приватного детектива Мюррея Баумана.

Дастін знаходить дивну істоту, схожу на пуголовка, та забирає її додому, вважаючи, що відкрив новий вид. Істота швидко росте, Дастін називає її Дартан’яном і врешті вирішує показати її друзям. Максін намагається подружитися з ним та іншими, проте не вірить в історію про Одинадцяту й деміґорґона. Прагнучи довідатись що від неї приховують, Максін випадково спричиняє втечу істоту. Дастін повертає її, але вже нікому не показує. Згодом створіння виростає ще більше та з’їдає Дастінового кота. Тоді хлопець розуміє, що Дартан’ян — це дитинча деміґорґона. Він кличе Джонатана допомогти убити чудовисько, але воно тим часом тікає.

Вілл розповідає друзям про свої видіння і що якась сила хоче поширитися звідси на наш світ. Її називають Проникач свідомості, як істоту з «Dungeons and Dragons». Джим вирушає розслідувати таємничу хворобу та виявляє мережу підземних тунелів, заповнених щупальцями й корінням. Вони схоплюють Джима, що Вілл відчуває і завдяки цьому його вдається врятувати. Доктор Сем Оуенс довідується про тунелі та зв’язується з Джимом і Джойс. Він розповідає про експерименти з брамою в Догоридригом, звідки й проникло тамтешнє життя. Оуенс посилає групу ліквідаторів спалити тунелі, але вогонь завдає болю Віллові. Хлопчик виявляється пов’язаний з Проникачем свідомості, котрий заразив його вірусом.

Тим часом Одді телепатично знаходить свою матір і наважується втекти, щоб розшукати її. Мати виявляється божевільною, що повторює набір фраз. Із них Одді розуміє, що її викрали в дитинстві, як і багатьох інших дітей. Згадавши дівчинку Калі зі спогадів матері, вона виявляє групу бездомних, які так само зуміли втекти. В їх компанії Одді розвиває свої сили і врешті вирішує помститися Реєві Керролу, що стояв за викраденнями. Група вривається до його будинку аби вбити, проте Одді, побачивши що той має двох дочок, не дає цього зробити. Вілл вказує на місце, де міститься центр Проникача свідомості, але згодом зізнається, що Проникач змусив його збрехати.

Майк, Дастін, Лукас, Джонатан, Ненсі та Максін вирушають вбити деміґорґона, але бачать, що цих істот насправді багато. Деміґорґони оточують їх, проте тікають у тунелі, коли туди прибувають ліквідатори за вказівкою Вілла. Вони убивають всіх на шляху та вриваються до лабораторії, де перебуває Вілл. Одді, відчувши це, поспішає на допомогу. Вона закриває браму, знищивши разом і прибулих деміґорґонів.

Бауман вважає, що правда про загибель Барбари надто неймовірна, тому подає її як убивство за те, що Барбара виявила витік хімікатів. Через місяць Джим удочеряє Одді, повернувши їй ім’я, дане при народженні — Джейн. Друзі зустрічаються на шкільній вечірці, де Майк із Джейн цілуються.

Другий сезон серіалу можна переглянути українською мовою онлайн на сайті UAKINO “Дивні Дива (2 сезон)”

Третій сезон

Минув ще один рік, влітку в Гокінзі відкривається торговий центр «Старкорд». Дастін повертається з літнього табору та розповідає друзям, що в нього з’явилась дівчина Сьюзі. Проте йому не вірять і Дастін намагається довести реальність дівчини, поговоривши з нею по рації, підключеній до власноруч збудованої антени. Натомість він ловить радіопередачу російською мовою та береться розшукати перекладача. Друзі приєднуються до його затії і на допомогу приходить дівчина Робін Баклі, що працює у «Старкорді». Вона здогадується, що передача надходила з околиць Гокінза, а загадкові слова в ній вказують на певне місце й час.

В той же час Ненсі працює журналісткою в місцевій газеті, а Джонатан став там фотографом. Вона дізнається від місцевої жительки про дивну поведінку щурів і намагається розслідувати цю справу. Однак, колеги тільки глузують з Ненсі. Вілл відчуває, що Проникач свідомості не знищений, але не може пояснити як це можливо. Коли в місті несподівано вимикається електрика, Джойс виявляє, що всі магніти в Гокінзі розмагнітились. Отже, десь в околицях діє потужний електромагніт, який вона з Джимом береться розшукати. Джим помічає, що Джейн зустрічається з Майком та намагається віднадити хлопця від дочки. Через це Майк та Джейн сваряться.

Брат Максін, Біллі, стикається на нічній дорозі з невідомою силою, що задурманює його та змушує вбити свою подругу. З часом таких задурманених стає більше, в несвідомому стані вони убивають інших людей, згодовуючи їх втіленню Проникача свідомості в подобі павукоподібної маси плоті. Ненсі з Джонатаном потай тікають з роботи розслідувати поведінку щурів і виявляють місцеву жительку в її будинку задурманеною — вона поїдає добрива. Їхній начальник Голловей виганяє обох. Тоді Ненсі розповідає про дивні випадки Дастіну та його друзям. Ті виявлять, що в Гокінзі є підземна база росіян.

Джойс і Джим знаходять російських агентів і затримують одного з них, Алексея. Той при допомозі Мюррея Баумана розповідає, що в Радянському Союзі також намагалися відкрити прохід у Догоридригом з метою видобутку енергії. Проте всі спроби закінчувалися невдачею, тоді як у Гокінзі розрив між світами ще не затягнувся і його пробити легше.

Біллі шукає нових жертв і його поведінку помічають Ненсі з її друзями. Вони намагаються ізолювати Біллі, але той проявляє надлюдську силу і тільки завдяки Джейн його вдається тимчасово спинити. Тоді Джейн стає метою Проникача свідомості, він створює істоту з плоті людей, котра переслідує дітей. Дастін з Робін, її колегою Стівом і сестрою Лукаса Ерікою проникають на базу росіян, де виявляють пристрій, який розкриває прохід у паралельний світ. Радянські солдати затримують їх, але Дастіну й Еріці вдається сховатися, а згодом визволити Робін і Стіва, після чого разом утекти.

Втілення Проникача свідомості завершується і він нападає на Джейн з її друзями. Втім, їм вдається змусити істоту відступити. Згодом Джейн виявляє, що весь час була заражена часткою Проникача. Вона вириває її із власного тіла, але слідом втрачає свої здібності. Біллі та істота з тіл об’єднуються аби завершити почате, однак Біллі в останню мить оговтується та ціною життя затримує істоту. Дастін розповідає Джиму про базу і той планує облаву. Разом з Джойс Джим проникає до розриву між вимірами та знищує установку, але гине при її руйнації. Втративши зв’язок з Проникачем, істота з тіл розпадається.

Згодом Джейн читає листа від Джима, з якого розуміє його батьківські почуття. Вона переїжджає з Джойс до іншого міста. Тим часом десь у російській в’язниці якогось чоловіка кидають на поживу деміґорґону.

Третій сезон серіалу можна переглянути українською мовою онлайн на сайті UAKINO Дивні Дива (3 сезон)”

Comments

comments