Spread the love

«Загублені у космосі» (Lost in Space) — науково-фантастичний телесеріал, рімейк однойменного серіалу 1965 року. Прем’єра першого сезону відбулася на сервісі Netflix 13 квітня 2018 року. Другий сезон вийшов 24 грудня 2019 року. 9 березня 2020 серіал було продовжено на третій сезон який стане останнім для серіалу.

Про що серіал

Людство майбутнього нарешті вибралося за межі своєї колиски – одна з планет досить вивчена і підходить для комфортного проживання колоністів. На неї відправляється великий транспортний корабель з десятками землян, яким належить побудувати новий дім. Але на підльоті до цілі транспортник виявляється атакований і зазнає аварії, врятуватися вдається не всім. Серед тих, що вижили сім’я Робінсонів, чий посадковий модуль встигає уникнути загибелі, проте падає в безлюдній частині планети …

Сюжет першого сезону серіалу «Загублені у космосі»

У 2046 до Альфи Центавра посилають корабель «Рішучий», призначений доставити до тамтешньої планети 24 кораблі «Юпітер», кожен з родиною колоністів. Земля ж стає непридатною для життя через падіння на неї астероїда «Різдвяна зірка». В польоті стається аварія і «Рішучий» опиняється в невідомому регіоні космосу. «Юпітери» евакуюються на найближчу придатну для життя планету.

Родина Робінсонів у складі Морін, Джона, їхнього сина Вілла та дочок Пенні й Джуді падає серед льодовиків. Їхній «Юпітер 2» вмерзає в кригу, колоністи борються за виживання, але їм не вистачає електрики й палива. Вілл випадково знаходить шлях крізь льодяні тунелі до лісистої низини. Там він виявляє розбитий корабель іншопланетян і робота. Хлопчик допомагає роботу полагодитися, а той рятує його з лісової пожежі. Вілл приводить робота до родини, де він допомагає пережити морози і витягти корабель з-під криги.

Тим часом контрабандист Дон Вест і Джун Гарріс, яка видає себе за доктора Сміт, опинилися в степовій частині планети. Вони знаходять поранену Ангелу, Сміт за першої ж нагоди покидає її з Вестом, коли поряд проїжджає всюдихід Робінсонів. Поступово вдається знайти інших колоністів. Вілл розкриває, що робот спричинив аварію на «Рішучому» і вбив багатьох з екіпажу, але після ремонту не пам’ятає чому. Колоністи об’єднуються, проте покинути планету стає неможливо через місцевих тварин, які харчуються паливом. Робінсони вирішують тримати існування робота в таємниці та залишають його в печері. Колоністи знаходять супутникову тарілку «Рішучого», але нею не вдається скористатися для зв’язку з кораблем. Натомість вони конструюють світловий маяк, але він приманює місцевого хижака. Сміт переконує робота захистити поселення, однак тим самим розкривається таємниця Робінсонів. Робота вирішують лишити, попри протести Ангели. Паралельно Морін дізнається, що в системі планети існує чорна діра, яка деформує її орбіту. Через це планета періодично настільки наближається до зорі, що жити на ній для людей стане неможливо. Сезон смертельної спеки настане вже за кілька тижнів чи місяців.

Ангела користується потай виготовленим Віллом пістолетом, щоб застрелити робота. Вілл не дозволяє роботу завдати удару у відповідь, але наказує йому впасти зі скелі. Сміт знаходить уламки робота і складає їх з метою підкорити робота собі. На «Рішучий» стає можливо послати один «Юпітер», але він вибухає, Джон і Дон опиняються у відкритому космосі. Морін дізнається, що двигун «Рішучого» іншопланетний. «Різдвяна зірка» насправді була кораблем прибульців, збитим землянами, а робот намагався повернути двигун. У печерах колоністи знаходять сировину для палива, що дозволяє заправити всі «Юпітери» та відправити їх до «Рішучого».

Сміт пропонує використати робота, тепер покірного їй, щоб врятувати Джона з Доном. На «Юпітері» вони досягають їх і затягують на борт. Вони не знають, що робот потай сховав на кораблі міжзоряний двигун. Морін викидає робота в космос, але невдовзі він повертається з іншим роботом на полагодженому судні. Обоє агресивні і хочуть забрати двигун, але перший робот згадує дружбу з Віллом і рятує його. На підльоті до «Рішучого» корабель Робінсонів виявляється під контролем іншопланетян. Він розвертається і здійснює стрибок до невідомої подвійної зорі.

Подивитися перший сезон серіалу «Загублені у космосі» онлайн в найкращій якості українською мовою можна на сайті UAKINO.

Сюжет другого сезону серіалу «Загублені у космосі»

«Юпітер 2» вже сім місяців перебуває на невідомій планеті. Робінсони живуть там завдяки зведеному куполу, де вирощують кукурудзу, проте не можуть відлетіти через брак електрики. Вілл сумує за роботом, якого назвав Сімом. Джон вважає, що там і належить залишитись. Сміт потай пошкоджує купол, через що весь урожай гине. Це спонукає Джона до роздумів про відліт. Робінсони вирішують зарядити корабель у відкритому морі від блискавок, для чого обладнують «Юпітер 2» саморобними вітрилами. Вони дістаються до штучного жолоба, який оперізує планету, проте весь план розвалюється через низку випадковостей. На борту виявляється рука ворожого робота, котру замикають в контейнері. Дона паралізують місцеві водорості, Сміт переливає йому свою кров, а зразок водоростей ховає в книзі, котру написала Пенні. Зрештою корабель заряджається і злітає в космос, де ловить сигнал «Рішучого».

Виявляється, що «Рішучий» було покинуто сім місяців тому через напад другого робота. Робінсонам вдається заманити його у відсік. Тим часом Сміт стирає всі записи про свої колишні злочини та підробляє собі документи. Після цього на борт з найближчої планети прибувають евакуйовані колоністи. Лідер колоністів Віктор Дхар замислює скористатися зв’язком Вілла з першим роботом. Він розповідає Робінсонам, що «Різдвяна зірка» пілотувалася роботом, прозваним Опудалом. Ув’язнивши його, Віктору вдавалося спрямовувати «Рішучий» куди потрібно, поки робот не вирвався. Вілл намагається подружитися з Опудалом, але марно. Натомість він виявляє відбиток долоні Сіма, що насилає видіння планети, де осіли колоністи. З цього хлопчик розуміє, що Сім знаходиться там. Сміт потрапляє під варту за підозрою в самозванстві. Як доказ невинності, вона пропонує слідчому почитати книгу Пенні, і слідчого паралізує залишена там водорость. «Рятуючи» його, Сміт переконує колоністів у своїх добрих намірах. Вода на планеті виявляється заражена своєрідним вірусом, який руйнує всі метали і ця інфекція проникає на «Рішучий».

Вілл з Морін і Віктором знаходять робота, проте той згадує їхні спільні пригоди в неправильному порядку. Вілл розуміє, що це — нападник, а Опудало — насправді Сім, але робота вдається вимкнути електромагнітним імпульсом і повернути на борт «Рішучого».

Сміт втирається в довіру до командування, котре очолив Гастінгс, та дізнається, що до «Рішучого» наближаються прибульці. Тому корабель готується до відльоту, лишивши частину колоністів на планеті. В той час на планеті Віллу вдається знайти справжнього Сіма та дістатися з дорослими до «Юпітера 2». Вони відлітають до «Рішучого», проте робот відмовляється активувати двигун, поки всі колоністи не будуть забрані. Для всіх не вистачає води, адже частина її заражена, та Морін пропонує знищити вірус шляхом хімічної реакції в атмосфері газового гіганта неподалік. Морін і Джон вирушають у ремонтних капсулах за борт усунути поломку, що виникла в процесі. Сім звільняє Опудало, що виходить з ладу, та спрямовує корабель у місце, де можна допомогти Опудалу.

Гастінгс, маючи за мету повернути корабель на курс до Альфи Центавра, намагається вбити Морін і Джона, саботувавши їхні капсули. Втім, вони встигають повернутися до того, як «Рішучий» відлітає. Гастінгс ловить Сіма та під’єднує його до двигуна. Тоді Робінсони за вказівкою Сіма забирають Опудало й доставляють його до кільця, що оперізує й цю планету. Після відновлення Опудала несподівано в кільці пробуджуються інші роботи та злітають на своєму кораблі. Морін звільняє Сіма, коли всі колоністи збираються на «Рішучому». Сім попереджає, що відлітати не можна, бо вороже налаштовані роботи прибудуть слідом на Альфу Центавра.

Роботи прориваються на «Рішучий», тоді їх, використавши надсвітловий двигун «Юпітера 2» як приманку, заманюють в електромагнітну пастку. Та слідом наближається ще більше кораблів. Сміт планує відправити двигун на «Юпітері» аби відволікти роботів. Виявляється, що роботи в електромагнітній пастці рухаються, хоча й дуже сповільнено, і скоро пастка буде знищена ними. Сміт вирушає туди аби убезпечити пастку і гине, виконуючи завдання. Роботи вириваються, тоді Вілл сам іде до них. Опудало заступається за хлопчика. Цим він виграє час аби всі колоністи з «Рішучого» перебралися на «Юпітери». Морін і Джон спрямовують «Рішучий» на зіткнення із власним уламком. В останню мить Дон забирає їх. «Юпітер 2» при допомозі Сіма відкриває міжпросторовий розлом, яким корабель з майже сотнею дітей пролітає до Альфи Центавра. Всі дорослі лишаються по той бік.

Коли «Юпітер 2» опиняється на місці, виявляється, що сигнал, за яким орієнтувалася експедиція, був хибним. Його слав корабель «Фортуна», що вважався зниклим 20 років тому. Він дрейфує в зовсім іншій системі біля зруйнованої планети.

Загальні враження

Після перегляду серіалу «Загублені у космосі» хотілося б поділитися враженнями і відмітити, що в загальному серіал вийшов яскравим та насичений різними сюжетними лініями. Кожна серія не схожа на попередню. Нехай в серіалі не має епічних міжгалактичних битв та відсутні незнайомі галактичні раси, але протягом двох сезонів цікаво спостерігати за родиною Робінс, і тим як вони разом долають челенджі і вибираються з неприємностей. У міру розвитку сюжету головних героїв чекають нові і нові труднощі. Як порятунок власного життя так, і порятунок інших колоністів. У фінальній серії другого сезону ми бачимо натяк на продовження. Чекаємо на третій сезон.

Бажаємо приємного перегляду з родиною та друзями!

Подивитися другий сезон серіалу «Загублені у космосі» онлайн в найкращій якості українською мовою можна на сайті UAKINO.

Comments

comments