Spread the love

Британська кримінальна комедія «Джентльмени» (The Gentlemen)  – це нова робота режисера Гая Річі, знята за власним сценарієм у впізнаваному стилі режисера. Він не лише написав сценарій, а й займався поставкою фільму. Для участі у фільмі було запрошено зірковий акторський склад, Меттью Мак-Конегі, Чарлі Ганнем, Генрі Голдінг, Мішель Докері, Колін Фаррелл і Г’ю Грант.  Стрічку знімали у Лондоні. В процесі роботи назву фільму кілька разів змінювали. Були варіанти «Toff Guys» та «Bush».

Сюжет фільму «Джентльмени» (The Gentlemen)

Талановитий випускник Оксфорда Міккі Пірсон (Меттью МакКонахі) переїхав до Великобританії з США. Тут він вибудував ідеальний бізнес. У старовинному маєтку подалі від людських очей він вирощував марихуану, і від цього всі причетні ставали трішечки щасливішими. Аж якось Пірсон захотів продати свій бізнес новим власникам в Оклахомі. Такий перерозподіл сил на прибутковому ринку викликав неабияке обурення конкурентів. Поступатися своїми інтересами ніхто не хоче, тож намічаються серйозні розмови. І не тільки розмови.

Атмосфера фільму «Джентльмени» (The Gentlemen)

Кримінальний світ Великобританії, але тільки двадцять років потому. Колишні гопники виросли і стали дуже впливовими людьми. Вони стали частиною вищого суспільства, жертвують гроші на благодійність. Вони є гангстерами нового покоління: освічені та інтелігенті, що йдуть в ногу з часом. Впровадили на на своїх конопляних плантаціях найсучасніші технології, вони цінують спокій і комфорт, вони змінили зброю на фінансові документи і рахунки в банку. І ось коли два таких серйозних бізнесмена домовляються про майже законну передачу ще нелегального, але в дуже недалекому майбутньому цілком чистого бізнесу, відбувається подія, яка, як перша падаюча кісточка доміно, призводить до незворотних наслідків, перетворюючи спокійну ділову угоду на справжнє криваве місиво.

Варто підкреслити, що цей фільм «Джентльмени» – це історія в історії. Фільм починається як сценарій. Журналіст-розслідувач Флетчер (Хью Грант) переказує сюжет Реймонду (Чарлі Ханнем), консільєрі, а скоріше дворецькому з розширеними функціями, кримінального лорда Мікі Пірсона (Меттью Макконахі). Але Флетчер бачить не всю картинку і знає не всю правду, тож доведеться кілька разів повернутися до тих же подій, щоб поглянути на сюжет під іншим кутом. Майстерна гра дає свої плоди, до самої останньої сцени ви не можете з повною упевненістю сказати, хто з дійових осіб даної п’єси доживе до фіналу, і хто в кінцевому підсумку переграє всіх інших. 

Акторська гра фільму «Джентльмени» (The Gentlemen)

За словами самого Гая Річі, тільки щасливий збіг обставин дозволив зібрати на знімальному майданчику такий чудовий акторський ансамбль.

Меттью МакКонахі, який майстерно втілив на екрані образ респектабельного лорда Міккі Пірсона, він показав максимум своїх акторських можливостей для головного персонажа. Персонаж Макконахі прямо називає себе левом у злочинній савані Британії. І як справжній лев, він не має права на помилку. Тому продаж підпільної імперії потрібно провести бездоганно. І тут в гру вступає його відданий помічник Реймонд, якого зіграв Чарлі Ханнем. Його звуть просто Реймонд, в нього не має прізвища, ні минулого і його амбіцій ми не дізнаємося. При тому, що він отримав чи не найбільше екранного часу в фільмі “Джентльмени”.

Х’ю Грант в ролі безпринципного журналіста-шантажиста Флетчера, він же і оповідач п’єси – справжня розкіш. Кожна його посмішка під темними скельцями окулярів робить образ його героя неймовірно відточеним. Спостерігати за цим британцем в ролі репортера-шпигуна, що прагне перехитрити все і вся, одне задоволення. 

Колоритний образ дістався Коліну Фарреллу, він же Тренер з кримінальним минулим і не зовсім визначеним майбутнім, цим він виглядає надзвичайно органічно. Колін Фаррелл став для Джентльменів тузом в рукаві.

Гумор у фільмі «Джентльмени» (The Gentlemen)

Після мюзиклу в “Алладін” Гай Річі повернувся до того, що виходить у нього краще за все, а це класична британська кримінальна драма на межі чорної комедії і фарсу. 

«Джентльмени» – це чорна фарс-комедія під маскою кримінальної драми. Брутальна, смішна, інтригуюча. Перегляд фільму проходить буквально на одному подиху, а після закінчення фільму хочеться повернутися і перемотати деякі сцени і діалоги ще раз. 

Без сумніву сильною стороною сценарію є гумор. Той самий стильний чорний гумор, що завжди був візитівкою британського режисера.

“Ти його вбив? Ні, це зробила гравітація, я лише допоміг”

“Не витрачайте час, життя вам скрутить фігу

“У лева в джунглях один шанс вижити: не зображати царя звірів, а царювати

Такими жартами наповнений весь фільм. Взагалі діалоги у картині — це чистий екшен. Слідкувати за словесними перепалками цих підстаркуватих вовків кримінального світу значно цікавіше, ніж за їхніми ж перестрілками. Неймовірний український дубляж придає особливого колориту!

Загальне враження від фільму «Джентльмени» (The Gentlemen)

Великої кількості бойових сцен у фільмі чекати не варто. Основна стрілялка тут полягає в швидкому чергуванні яскравих сюжетних ліній. Вся кримінальна пишність загорнута в стильну картинку з бадьорими саундтреками та жартами, від перегляду якого цінителі жанру отримають море задоволення. Сюжет якісно складається в дуже цільну і завершену історію, в якій немає місця випадковості, це придає особливої ізюминки фільму режисера Гая Річі.

Подивитися «Джентльмени» онлайн в найкращій якості українською мовою можна на сайті UAKINO

Офіційний трейлер (український)

Comments

comments